Ale życie!

Wybór wśród hurtowni okularów

 

Wydawało mi się, że bardzo dobrze znam się na temacie okularów. Aż do momentu, aż faktycznie spotkałem się z profesjonalistami w branży czyli osobami, które faktycznie mają spore oczekiwania i co najważniejsze znają się na markowych rzeczach na sprzedaż. Na rynku z tego, co widziałem faktycznie jest dość sporo tego rodzaju hurtowni, które wiedza, jak dokładnie trafic w gusta klientów i właśnie to było moim zadaniem na kolejne kilka miesięcy.

Cena za ładne okulary

duża hurtownia okularówStwierdziłem bowiem, że każda taka  duża hurtownia handlująca okularami musiała kiedyś nauczyć się zawodu. Jeśli zastanawiacie się nad tym, jak wyglądają nowoczesne okulary to wystarczy włączyć telewizję. Znajdziecie tam naprawdę sporo inspiracji od gwiazd, czy też znanych aktorów, którzy noszą takie okulary i to na nich najczęściej wzorują się klienci. Moimi klientami pośrednio były właśnie osoby wybierające okulary dla siebie, ale przede wszystkim były to osoby, które kupowały ode mnie w hurcie. Moja duża hurtownia okularów męskich oraz damskich musiała więc odpowiadać na każde pytanie od klientów i co najważniejsze znać odpowiedź na wszystko. Biorąc pod uwagę to, że faktycznie konkurencyjność tego rynku jest faktycznie bardzo duza na pewno trzeba będzie sprawdzać na bieżąco ceny. Wiedziałem jednak, że będę mógł sprawnie realizować się w takich działaniach sprzedażowych, gdyż każda duża hurtownia okularów ma sporo klientów i cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem. Może dlatego właśnie moim zdaniem hurtownia powinna posiadać zarówno okulary bardzo tanie, jak i te droższe, które faktycznie prezentują się świetnie na nosach klientów. W dzisiejszych czasach jednak mogę powiedzieć, że każdy posiada przynajmniej jedną parę okularów. Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda proces zakupów takich okularów oraz sprzedaży? Nie jest to wcale takie skomplikowane. W pierwszej kolejności jest producent, który wymyśla wzory i produkuje dziesiątki, albo setki tysięcy produktów.

Jeśli zastanawialiście się nad tym, czy faktycznie na tym kończy się praca nad okularami to mogę wam powiedzieć, że jednak jest kilka dalszych etapów, które również trzeba dobrze zaplanować. Producent następnie kontaktuje się z hurtowniami, czyli osobami, które faktycznie mają za zadanie sprzedaż w hurcie produktów do sklepów. W sklepach z kolei kupowane są okulary na sztuki przez klientów w znacznie wyższej cenie niż w hurtowniach. W większości przypadków duża hurtownia okularów dopasowuje ceny do realiów rynkowych i potrzeb klientów.