Zakup urządzeń hakowych

 

Tego typu maszyny są przeznaczone do transportu kontenerów hakowych. Mocuje się je do ram podwozi ciężarówek o masie od siedmiu, do ponad czterdziestu ton. Tym sposobem można szybko i efektywnie przewozić ciężkie i nieporęczne kontenery. Takie urządzenie może kontener podnieść i umieścić na ciężarówce. Transport jest szybki. Tak samo załadunek i rozładunek danego towaru. Tego typu urządzenia są wygodne i bezpieczne.

Wykorzystanie urządzeń hakowych

urządzenia hakoweJest to tzw. pakiet siłowy do ciężkich transportów. Bez urządzeń hakowych, zarówno załadunek, jak i rozładunek nie przebiegałby tak łatwo. Zajmował by przy tym więcej czasu i był mniej bezpieczny. A jak wiadomo, czas to pieniądz, Dla każdej firmy – szczególnie transportowej – czas pracy jest kluczowy, ponieważ kierowcy samochodów ciężarowych mają ograniczony czas pracy, z którego muszą się rozliczać. W przypadku wykorzystania urządzeń hakowych można znacznie przyspieszyć pracę przy załadunku i rozładunku oraz poprawić komfort pracy i bezpieczeństwa w zakładzie. Zazwyczaj urządzenia hakowe są przeznaczone do wszystkich kontenerów, czy pojemników zgodnie z obowiązującymi normami. Znaczy to, że nie ważne jaki jest pojemnik. Takie urządzenie można dostosować do niego i załadować go na ciężarówkę zgodnie z wszelkimi normami bezpieczeństwa pracy. Różnice w takich urządzeniach są np. w typach wysięgników. Mogą to być wysięgniki normalne, teleskopowe, lub też normalne i teleskopowe. Różnica także może dotyczyć typów podwozia (w zależności od tonażu) oraz w ilości osi zamontowanych w samochodach. Może to być od dwóch, do czterech osi. Czym więcej, tym większy tonaż może być przewożony. Tego typu maszyny można kupować zarówno nowe, jak i używane. Oczywiście te ostatnie będą nieco tańsze, więc i tym samym bardziej atrakcyjne. Jednak duże firmy starają się zakupić sprzęt jak najbardziej sprawny, często nowy, aby mieć na niego odpowiednią gwarancję. Taki sprzęt pracuje i na siebie zarabia, więc nie można tutaj zbytnio oszczędzać, ponieważ może się okazać to nieefektywne.

Na rynku istnieją różnego typu urządzenia hakowe. Mogą one być umieszczone na samochodach, lub nie. Ich udźwig też jest różny w zależności, co kto potrzebuje. Przedsiębiorcy kupują takie urządzenia wtedy, gdy potrzebują coś przewieźć bez strat czasowych i finansowych. Mogą potem wynająć maszynę za zgodną kwotę, choć zazwyczaj jest tak, że takie urządzenie sprawdza się w zakładzie pracy i nie ma potrzeby jego wynajmowania innym przedsiębiorcom. Warto postarać się o takie zakupy.